|  |  | 

Суспільство ТЕМА

RABські тарифи на світ та нові «максі-мінімалки»

Дві новини позначаться на наших гаманцях у березні. По-перше, підвищаться мінімальна заробітна плата та військові пенсії. По-друге, плата за електроенергію може підскочити на 20%.

Днями віце-прем’єр-міністр України Павло Розенко заявив в ефірі «5 каналу», що підвищення мінімальної заробітної плати до 4100 грн може відбутися після закінчення першого кварталу 2018 року.
– У нас сьогодні у державному бюджеті зафіксовано цифру мінімальної заробітної плати 3723 гривні. І я особисто повністю підтримую ініціативу президента про те, щоб у разі можливості запровадити мінімальну заробітну плату 4100 грн. Більше того, Верховна Рада нам встановила певний термін, коли це треба зробити. За підсумками першого кварталу уряд має зрозуміти наскільки реально, – сказав він.
Сам Розенко не сумнівається, що «картина є реалістичною», оскільки бачить додаткові надходження до пенсійного фонду.
Умовчав віце-прем’єр лише про те, що озвучена ним сума менша за ту, що планувалася раніше. У внесеному до ВР групою депутатів законопроекті №8024, покликаному підкоригувати бюджет 2018 р.), значилася сума 5000 грн. в місяць.
Насторожують і слова Розенка про те, що уряд ще має щось зрозуміти. Можливо, йдеться про позицію МВФ, яка, втім, цілком однозначна: там заявили, що виступають проти збільшення зарплат українцям – доти, доки зростання зарплат не відповідатиме зростанню продуктивності праці. Втім, депутати вже переступили на думку МВФ, підвищивши собі зарплати на 35 тис. грн. в лютому. Може, й нам щось перепаде?
Мітинги та пікети під Радою призвели ще до одного позитивного зрушення – влада оголосила, що військові пенсії будуть перераховані з 1 січня 2018 року. На сайті Кабміну вже з’явився повний текст постанови «Про перерахунок пенсій особам, звільненим з військової служби…» від 21 лютого 2018 року за № 103, тож підвищення не уникнути.
Підтвердив це в соцмережі Facebook і глава уряду: «Для підвищення пенсій уже виділено понад 7 млрд грн. Виплати будуть із Пенсійного фонду». Володимир Гройсман також наголосив, що підвищення пенсій військовослужбовцям надалі буде закріплено законом, який уже розроблено Кабміном.
Тепер про ложку дьогтю. З 1 квітня через переход на нові, «стимулюючі» RAB-тарифи, українські обленерго різко підвищать тарифи на постачання електроенергії. Відчують це не лише підприємства (для деяких із них електрика подорожчає на 350%), а й звичайні українці. Експерти називають різні цифри можливого зростання ціни тарифів для населення – від 10 до 40%.
«Тариф на постачання електроенергії — лише одна зі складових вартості «струму» для українців. Тому після різкого зростання вартості послуг обленерго тарифи на саму електроенергію можуть зрости не так значно. Як показує практика та вже проведені розрахунки частини компаній, RAB-тариф може збільшити вартість послуг обленерго у кілька разів. Водночас, як йдеться у консенсус-прогнозі Міністерства економічного розвитку та торгівлі (МЕРТ), електроенергія для населення у 2018-му може подорожчати приблизно на 20%. Голова НКРЕКУ Дмитро Вовк ще до того, як запровадили RAB-тарифи, прогнозував, що вартість електроенергії може зрости приблизно на 10%», – зазначає Realist.online.
У свою чергу лідер партії «Успішна країна» Олександр Клименко заявив, що нова методика розрахунку вартості електроенергії призведе до зростання тарифів для українців на 40% і у найближчій перспективі витягне з їхніх кишень близько 42 млрд гривень.

Цифри 498 000

людина торкнеться перерахунку військових пенсій. У середньому їх збільшать на 1500 грн. Вже у березні-квітні люди отримають нові суми виплат, – повідомив на своїй сторінці у Facebook Володимир Гройсман.

Прокоментуйте статтю

Кілька слів про себе. Ваш e-mail не буде опубліковано *

Ім'я/Нiкнейм*

e-mail*

Город

Анекдот тижня

– Що за запах? Ви що, пили?
– Ні, їв рибу.
– Дивно, а запах такий...
– Риба – пила!
Виклав С. Довгий
... ще анекдотів ›

Товар тижня

Оптимальне співвідношення ціна/якість

Аква Маріс спрей

119, 00

Аптека Копійка

Ціни на ліки в Києві

  Доброго дня Низьких цін Віталюкс
Бронхолітин сироп 92,26 77,90 109,95
Лактовіт форте 117,80 117,45 161,80
Ентеросгель 136,09 113,00 162,53

Моніторинг алергенів у столиці

Спори грибів        
Пильовий кліщ        
Бензопропилен        

Геомагнітний стан

Магнітосфера спокійна

KP = 3