|  |  | 

Здоров'я ТЕМА

За здоровий пофігізм: чому корисно очищати голову від поганих думок

Приказка “всі хвороби від нервів” виникла не так. Давно підраховано: близько 65% всіх захворювань спричиняє стрес. І це – прямий шлях до серцево-судинних захворювань.

За інформацією Міжнародної організації праці (МОП), через стреси у світі на робочому місці кожні 15 секунд помирає 1 людина. Ще 153 людини кожні 15 секунд хворіють — через те саме.
У 2017 році топ найстресовіших професій очолювали хірурги, авіапілоти та військові, журналісти, виконавчі рекламні директори та агенти з нерухомості.
Існують категорії людей, які особливо вразливі перед стресом.

Підлітки

Гормональна перебудова організму як така є стресом. Тому додаткова емоційна напруга діє на організм особливо сильно.

Жінки

Жінки, які страждають на передменструальний синдром, і перебувають у стані клімаксу.

Вживають

Люди, які вживають алкоголь, та курці. Алкоголь порушує роботу головного мозку та ускладнює правильну реакцію на стрес. А нікотин, потрапляючи до організму, звужує судини, підвищує частоту пульсу.

Літні

У силу поганого кровопостачання головного мозку люди похилого віку не можуть адекватно сприймати багато подій. Будь-яка, навіть незначна, подія викликає у них емоційний стрес.
Основні симптоми стресу — підвищений артеріальний тиск, прискорене серцебиття, заціпеніння, страх… Якщо стрес постійно повторюється і накопичується, організм слабшає та легше «вистачає» різні хвороби.
– Уявіть: щодня наше серце перекачує приблизно 100 ванн крові, – каже кардіолог Євген Пирогов. – При стресі робота серця прискорюється, і обсяг кровообігу збільшується часом у 4-5 раз. Чим вища частота серцевих скорочень (ЧСС), тим менше серце розслаблюється. Наприклад, при ЧСС більше 80 ризик смерті у здорової людини, яка не має ні ішемічної хвороби, ні цукрового діабету, ні гіпертонії, зростає на 33%!
За словами лікаря, у стані постійного стресу знаходиться близько 80% наших громадян, ще третина перебуває у стані сильного стресу, що призводить до розвитку атеросклерозу, задишки, виснаження нервових волокон, розвитку депресії та апатії.
– Крім того, хронічний стрес стає причиною появи серцевої аритмії, артеріальної гіпертонії, метаболічних змін у міокарді та навіть цукрового діабету другого типу, – каже Євген Пирогов.
Як зміцнити “мотор”? Відомо: кинути палити, зав’язати з алкоголем, не вживати фаст-фуд. І, звичайно, підживлювати себе необхідними серцю калієм, магнієм, вітаміном В6.
Завдяки цьому вдасться нормалізувати серцевий тонус, знизити артеріальний тиск, зменшити відчуття тривоги, покращити роботу нервової системи.
Слідкуйте за тим, щоб у раціоні було якнайбільше харчових волокон (клітковини), якими багаті овочі, фрукти, квашена капуста, злаки, висівки. Багато хто визнає і користь пробіотиків.
– А ще треба виховувати в собі здоровий пофігізм, – вважає доктор Пирогов. – Зміна ставлення до того, що відбувається, важлива для захисту від повсякденного стресу. Щоб зайвий раз не розчаровуватись, постарайтеся знизити предмет свого бажання. І вчіться розслаблятися, очищати голову від думок хоч би перед сном. Наприклад, є проста вправа. Перед сном уявіть, що ваші стопи накриває велика хвиля, а потім йде. Наступного разу вона сягає литок і так поступово накриває все тіло. Повірте, це допоможе розслабитися та спати спокійно.
Крім того, доктор Пирогов нагадує, що психологи ділять людей на 4 категорії з поведінки — від А до D. Так от, А — це найвідповідальніші люди, лідери. Саме вони найчастіше зазнають стресу і помирають також частіше. А ось люди типу D – повні пофігісти, які ніколи ні через що не переживають. Таким жити найпростіше, і хворіють вони рідше.

Що цікаво

Як не дивно, стрес має і позитивну дію – тимчасово збільшує зосередженість та покращує фізичну працездатність. Але, наголосимо, – тимчасово.
Найперша ознака того, що організм не справляється зі стресом, – це порушення сну. Пізніше можуть з’явитися такі симптоми, як біль голови, біль у м’язах, спині, суглобах, порушення зору, запаморочення, відчуття нестачі повітря, прискорене серцебиття, дратівливість, плаксивість, підвищене потовиділення. Іноді ознакою хронічного стресу стає підвищення до 37,2 –37,5.
З появою цих симптомів не тягніть із зверненням до лікаря.

Прокоментуйте статтю

Кілька слів про себе. Ваш e-mail не буде опубліковано *

Ім'я/Нiкнейм*

e-mail*

Город

Анекдот тижня

– Що за запах? Ви що, пили?
– Ні, їв рибу.
– Дивно, а запах такий...
– Риба – пила!
Виклав С. Довгий
... ще анекдотів ›

Товар тижня

Оптимальне співвідношення ціна/якість

Аква Маріс спрей

119, 00

Аптека Копійка

Ціни на ліки в Києві

  Доброго дня Низьких цін Віталюкс
Бронхолітин сироп 92,26 77,90 109,95
Лактовіт форте 117,80 117,45 161,80
Ентеросгель 136,09 113,00 162,53

Моніторинг алергенів у столиці

Спори грибів        
Пильовий кліщ        
Бензопропилен        

Геомагнітний стан

Магнітосфера спокійна

KP = 3